Tarım Alanında Yıllardır Çalışan Yerli Bir Yazılım Firması İle Yaptığımız Anlaşma İle Tarımda Dijital Dönüşümü Multispektral Kameralı Gelişmiş Drone’lar İle Türkiye’de İlk Defa Bir Belediye Eliyle Erzinde 33.000 Dönüm Alanda Narenciye Bahçelerimizde Çiftçilerimizin Hizmetine Sunmaya Hazırlanıyoruz.

Çok Kısa Süre İçerisinde Yapacağımız Kapsamlı Bir Sunumla Kafanızda Oluşacak Tüm Soruları Yanıtlayarak Kamuoyunu Bilgilendireceğiz.

Örnek Bir Bahçede Yaptığımız Küçük Bir Çalışmayı Sizlerle Paylaşıyorum.

Devrim Niteliğinde Olan İlk Hizmetimizle Yapılan Rekolte Tahmini İle Çiftçimiz En Fazla %10 yanılma Payı ile Bahçesinden Kaç Ton Ürün Gelebileceğini Bilerek Öngörerek Pazarlığını Yapacak.

Daha Önemlisi Bahçesinde Pas, Akdeniz Sineği, Unlu,Kabuklu Bit Vs Hangi Zararlıların Olduğunu ve Bahçesinin Neresinde Bulunduğunu Erken Teşhisle Öğrenip Bölgesel Müdahale İmkanı Bularak Tüm Bahçeyi İlaçlamaktan Emek Para ve Zaman Kaybından Kurtulacak.

Bahçesinin Neresinde Mineral Eksikliği,Su Stresi,Don Zararı vs Sorunların Bulunduğunu Görerek Buna Uygun Müdahalaler Yaparak Bahçesinin Verimliliğini Çok Daha Üst Seviyelere Çıkartma İmkanı Bulacak.

Diğer Yandan Erzin Ovasında Rekoltenin Genel Olarak Düşüklüğü, Fazlalığı Konusunda Çiftçimizi Bilgilendirerek Fiyatlamada Doğru Adımların Atılmasının Önünü Açmış Olacağız.

Kısaca Erzinde Artık Narenciye Hususunda Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak.

Ökkeş Elmasoğlu

Erzin Belediye Başkanı