Ökkeş ELMASOĞLU | Belediye Başkanı

1979 yılında Erzin’de doğan Ökkeş ELMASOĞLU ilk, orta ve lise eğitimini Erzin’de tamamladıktan sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Avukatlık staj sonrasında vatani görevini tamamlayan Elmasoğlu deneyim kazanmak için bir süre İstanbul’da avukatlık yatıktan sonra, 2005 yılında doğduğu ve çok sevdiği memleketi Erzin’e dönerek mesleğine burada devam ettirme kararı aldı. 2005 yılından bu yana Erzin’de ikamet etmekte ve serbest avukatlık yapmaktadır. Bir süre Erzin Belediyesinin de avukatlığını üstlenmiştir. Ökkeş Elmasoğlu evli olup, iki kız çocuğu babasıdır. Geçmiş dönemlerde Erzin Kent Konseyi Başkanlığı da yapan Elmasoğlu, halen Erzin ADD Yönetim Kurulu Üyesi olup, 3 dönem Hatay Barosu Denetim Kurulu Üyeliği’nde görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katıldı ve halkın büyük desteğiyle Belediye Başkanı seçildi.

2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde CHP Erzin Belediye Başkanı Adayı olan Elmasoğlu seçim sonrası Erzin Belediye Başkanı olmaya hak kazandı. Erzin ilçesinin belediye başkanlığını yapmaya başladığı 2019 yılından bu yana Yaşanılası Bir Erzin İçin başlayan tanıtım çalışmalarının yanı sıra Ökkeş Elmasoğlu, Şahintepesi Tabiat Parkı, Burnaz Plajı olmak üzere kaybettiğimiz birçok değeri yepyeni bir konseptle hayata geçirdiği gibi Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ilçe yolları ve 5 yıllık sürede birçok hizmeti gerçekleştirmiştir.

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’nin Erzin Belediye Başkan Adayı olan Ökkeş Elmasoğlu, yapılan seçimleri kazanarak bir kez daha Erzin Belediye Başkanı olmaya hak kazandı.