18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Töreni

206

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü kutlama programı Cumhuriyet Meydanımızda Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet DEMİRCİ, Belediye Başkanımız Sayın Ökkeş ELMASOĞLU, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Garnizon Komutanı, Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri Okullarımızdan öğretmenler katıldılar.

Coronavirüs’ten korunma amaçlı anma töreni kısa tutularak İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Atatürk anıtına çelenkleri sunmasının ardından, aziz şehitlerimiz anısına gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunarak tören sona ermiştir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ÖKKEŞ ELMASOĞLU’NUN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ANMA MESAJI

Vatan toprakları için canlarını vererek bir ulusun kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Çanakkale Zaferi’nin genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize borcumuz olduğu kadar, geleceğimizin de teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105.yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

Ökkeş ELMASOĞLU
Erzin Belediye Başkanı