İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü törenleri 8 Ocak 2019 Salı günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Törene Erzin Kaymakamı Ahmet DEMİRCİ, İskenderun Kaymakamı İskender YÖNDEN, Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanımız Kasım ŞİMŞEK, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, Resmi Kurum Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve ilçemiz halkı katıldı.

Belediye başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK günün anlam ve önemini belirten yaptığı konuşmada;

Milletimizi esaret altına almak isteyen düşmana karşı elde edilmiş en büyük zafer olan Kurtuluş savaşı, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının halkıyla bütünleşerek verdiği bi mücadeledir.

8 Ocak bir milletin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirdiği gündür.

Erzin’in Kurtuluşunun 97. yıldönümünde, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit düşen aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor. Tüm ERZİN halkının 8 Ocak Kurtuluş Bayramını Kutluyorum.