Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı kutlamaları 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13:00 da Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenklerin konulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı söylenmesi ile başladı.

Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet DEMİRCİ, Belediye Başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK, Garnizon Komutanımız, İlçemizdeki Resmi Kurumlar, Siyasi Partiler, Sivil Toplum Kuruluşları ve İlçemiz halkı katıldı.

Tören; saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet DEMİRCİ ‘nin günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaparak, Öğrencilerin Şiir okumaları ve Halk oyunlarının ardından okulları resmi tören geçişi ile program sona erdi.

Belediye Başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK’in Bayram Kutlama Mesajında “Türk Milleti’nin her türlü imkansızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterdiği kahramanlığın eseri Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket edildiğinde olmaz denilenlerin başarabileceğinin en büyük ispatıdır. Bu mirasa sahip çıkmak vatanını, toprağını ve bayrağını seven herkesin temel görevidir. Hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen ve bu uğurda canlarını feda eden Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 95.yılında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyor, Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.