Belediyemizden Bir İlk : İftar Yemeği

930

Mehteran konseriyle renklenen iftarda, birlik ve beraberlik için dualar edildi. Ramazan ayını değerlendiren Erzin Belediyesi, birlik ve beraberliği artırmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda 5 bin kişiye iftar yemeği verdi. İlçede ilk defa gerçekleştirilen organizasyona, AK Parti Milletvekili Adem Yeşildal, İl Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen Selimoğlu, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Kaymakam İskender Yönden, siyasi parti ve STK temsilcileri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda Antakya’dan gelen mehteran ekibi bir konser verdi. İlçe Müftülüğü görevliler ilahilerle programa renk kattı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında konuşan AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, özellikle Hatay’da son günlerde yaşanan olayların herkesi üzdüğünü dile getirdi. Birlik ve beraberliğin sağlanması için toplu iftarların önemli olduğuna dikkat çeken Yeşildal, “Rahmet, mağfiret, yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı bir aydayız. Rabbim bu ayda var olan birliğimizi arttırsın. İstikrarsızlıklar yaşayan ülkeler var. Allah onlara da huzur versin arzu ediyoruz. Onlara da barış, kardeşlik temenni ediyoruz” dedi.

İftarların kaynaşmaya vesile olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Kasım Şimşek, “Geleneksel hale geldi. Şimdi başladı, devam edecek geleneksel olarak. Beraber el ele verdik. Bu güzel iftarda buluştuk. Birliğimiz, beraberliğimiz için bu tür organizasyonlara ihtiyacımız var.” diye konuştu.