Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıldönümü törenleri 10 Nisan 2011 pazar günü Cumhuriyet Meydanında çoşkuyla kutlandı.
Atatürk anıtına saat 10:00 da çelenk koyma, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.

Törende İlçe Kaymakamımız sayın İskender YÖNDEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptıktan sonra, öğrenciler şiirler okuyarak, Halk eğitim Merkezinin tertip ettiği halk oyunları gösterilerinin ardından,  Polis haftası dolayısıyla gerçekleştirilen şiir yarışmasında başlarılara öğrencilere hediyeleri İlçe Kaymakamımız Sayın İskenderYÖNDEN, Belediye Başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK ve İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Ali Fuat BOZKURT tarafından verilerek tören sona erdi.

Türk polis teşkilatının kuruluşun 166. yılı kutlamaları çerçevesinde Emniyet müdürümüz Sayın Ali Fuat BOZKURT ve beraberindeki polis memurlarıyla Belediyemizi ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK yaptığı açıklamada “Polis Teşkilatımızın 166. Kuruluş yıldönümü münasebeti ile sayın Emniyet Müdürü şahsında, Erzinde, Hatayda ve tüm Türkiyede görev yapan polislermize görevlerinde başarılar dilerken, şehit Polislerimize Allahtan rahmet ve ailelerine sabırlar diliyorum. Polisimiz toplumsal yaşamımızda toplumun huzuru için çalışan kuruluşlarımızdandır. Onlara herzaman ihtiyacımız vardır. Tüm Polis Teşkilatımıza daha nice sağlıklı ve başarılı çalışmalar diliyor, her zaman yanınızda olacağım diyerek saygılar sunuyorum.” dedi.