Belediye Başkanımız Sayın Kasım ŞİMŞEK 7 Aylık ıcraatını Anlattı ; ılk 7 ayda Erzin’imizin ihtiyacı olan tüm sorunlara el attıklarını,  Tamamının da çözümü için Durmadan gece gündüz çalıştıklarını, Erzin’i hak ettiği yere getiriyor ve  getirmeye de devam edeceklerini söyledi.

1-Belediye Alacaklarının Durumu:
Burnaz Plajının kira ödemesinden dolayı Belediyeyi zarara uğratmaktan Meclisin AKP,CHP,MHP li üyelerin tamamının kararı ile  dönemin Belediye Başkanı Mehmet GÜVEN’den 11.305,00 TL.nin tahsilatı için tebligat yapılmıştır.
Zamanın Muhasebe Müdürünün imzası ile tespit edilen 2008 yılında ve 2009 yılının ilk 3 ayında 20.660,00 TL. lik  Düğün Salonu Kirasını  aldırmayarak Belediyeyi zarara uğratmasından dolayı dönemin Belediye Başkanı Mehmet GÜVEN’ den tahsili için tebligat yapılmıştır. Diğer yıllarla ilgili incelemeler devam etmektedir.
Belediyemizin 7681 ıçme Su Abonesi var. Bunun sadece 360 kişisinin 1.000,00 TL.nin üzerinde borcu var. 360 kişinin borcu faiz hariç sadece ana para 920.000,00 TL.dir.
Bu paraların tahsilatı için 7 aydır sürekli ilan ve tebligatlarla borcu olanlara duyurularda bulunmamız ve taksitleri de yapacağımızı bildirmemize rağmen gerekli tahsilatın yapılamaması üzerine icra işlemlerine başlamak zorunda kaldık.
ıçme Su paralarının tahsilatı için ış Bankasına Otomatik ödeme talimatı ile ödeme yapabilirler.
Vatandaşlarımız borçlarını Belediyemiz Gelir Servisine gelerek kredi kartı ile 24 aya kadar taksit yaptırarak ödeyebilirler.

2- Yeni ımar Planı çalışmaları:
2007 yılında 590.000,00 TL.ye geçmiş yönetimce ihalesi yapılan ımar Planımız üzerinde yapılan Revizyon çalışmalarımız yasal bir hale getirilerek 01.09.2009 tarihinde sonuçlanmıştı.
Ne yazık ki ihalesini yapan dönemin Belediye Başkanı Mehmet GÜVEN’in oğlu Tolgahan GÜVEN tarafından 19.10.2009 tarihinde Mahkemeye baş vurularak planın tümünün iptali için dava açılmıştır. Bunlarla ilgili açıklamalar daha sonra da yapılmaya devam edilecektir.
ımar Planını ile ilişkisi ve işi olan vatandaşlarımızın dava açılması nedeniyle dava sonuçlanıncaya kadar işlerinde aksama olabileceğini bilmenizi isteriz.

3- Kanalizasyon, Arıtma Tesisi, Yağmur Suyu şebeke Projeleri:
ıller Bankası Bölge Müdürlüğüne müracaat ettik. Gerekli teknik çalışmalar bitilmiş olup, ıller Bankasına Proje çizim onayına gitmiştir.
2010 yılı içerisinde projesinin bitirilerek, inşaat ihalesi yapılarak kazı çalışmalarına süratle başlanacaktır.

4- Belediye şirketinin Durumu:
Müfettiş Raporunda dolandırılıcılık yapıldığı, şirketin batık duruma getirildiği belirtilmektedir.
Bu nedenle şirketin hesaplarının yeniden kayıtları yapılarak fes etme ve sorumlular hakkında Mahkemeye başvurulması kararı Belediye Meclisinin AKP, CHP ve MHP’li üyelerinin oy birliği ile karara bağlandı.
şirket aracılığı ile yapılan Kanalizasyon Projesi ile ilgili seçimden önce Taahhütler yapılmış ve muhtelif imzalar atılmış. çok ciddi para alışverişinin olduğu görülmüş olup, gelen ilgililere Belediyenin böyle bir ihale yada sözleşmesi yok dememiz üzerine bizim Mehmet GÜVEN’le anlaşmalarımız var deyip, çok ciddi belgeler senet, çek ve taahhütnameler göstermişlerdir.

5-ısalı Deresi Islahı:
Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğü ile görüşerek müracaat ettik. 2010 proğramına aınması kararı çıktı. Onay için Genel Müdürlüğe gitti.

6-ısalı Deresi Kenarına Emniyet Md.lüğü tarafına yürüyüş yolu yapılacak.
1160 metrelik proje hazır. önümüzdeki günlerde yapılmasına başlanılacak.

7- Burnaz Plajımız Halkımızın Hizmetine Açtık:
Bu yıl geniş çaplı halkımızın hizmetine açılan ancak geçmiş yönetimin gayri ciddi tutumu yüzünden sözleşmemiz iptal edilmiş olmasına rağmen Burnaz Plajımızı Kiralama çalışmamız devam etmekte olup, yeniden kiralama sonucunda önümüzdeki sezona alt yapılarını yaparak imarlı bir site haline getireceğiz.

8- şahin Tepesi ve Hayvanat Bahçesi Halkımızın Hizmetine Açtık:
şahin Tepesinin yol, su, diğer bakım ve onarımlarını çözerek, hayvanat bahçesini de yeniden oluşturarak halkımızın hizmetine açtık.

9- Yeni Mezbaha Yapımı ışlemlerinde Son Aşamaya Gelindi:
Yeni Mezbahane yapımı için projemiz hazır sadece Mülkiyet sahibiyle anlaşma sağlanamadığı için Mahkeme Kararını beklemekteyiz.

10- Cumhuriyet Meydanı Genişletme ışlemlerinde Son Aşamaya Gelindi:
Cumhuriyet Meydanımızın ve Atatürk Caddemizin genişletilmesi için bir vatandaşımız hariç diğerleriyle anlaşma sağlanamadığı için Mahkeme Kararını beklemekteyiz.

11- Modern Bir Tuvalet Yapımı:
İlçemizde eksikliği dayanılmaz bir şekilde hissedilen Modern bir Tuvalet yapımı için Antakya Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Erzin Müftülüğümüz ile her türlü mutabakata vardık. önümüzdeki günlerde yapımına başlayacağız.

12- Kavşak çalışmalarımız:
Devlet Hastanesi önüne yeni kavşak,  Karamustafalı Mahallesi Mezarlığı üstündeki düzensiz kavşak, Hürriyet ılköğretim Okulunun önüne, ıçme Yol ayrımına, Mahmutlu Mahallesi Salih VURAL meydanına, şükrüpaşa ılköğretim Okulunun alt kısmına, Avcı Petrol üst kısmına kavşak düzenlemeleri için     ıl Trafik Komisyonu kararı çıktı. Karayollarına çizimi için müracaat ettik. çizimi müteakip yapımına başlanacaktır.

13- Otogar Yapımı :
ıstasyon mevkiinde bulunan Belediye Bekleme Salonu yerine Otogar yapımı için Kamulaştırma çalışmalarımız devam etmekte olup, mülk sahipleriyle 15 gün içersinde anlaşmaya oturulacaktır.

14- Hal Yapımı:
ıstasyon mevkiindeki Gökçe Petrol Girişi Doğusundaki yere  Hal Kompleksi yapımı için Kamulaştırma çalışmalarımız devam etmekte olup, mülk sahipleriyle 15 gün içerisinde anlaşmaya oturulacaktır.

15- Kapalı Pazar Yeri Yapımı:
Mevcut Pazar Yerimizin üst Kısmına Kapalı Pazar Yeri Yapımı için proje ve diğer çalışmaları devam etmektedir.  

16-Mustafa Kemal üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Açıldı.
Belediyemiz karşısında bulunan ışhanımıza Mustafa kemal üniversitesine bağlı Bilgisayar, Metalürji ve Narenciye bölümünden oluşan Meslek Yüksek Okulu açıldı. Protokol imzaladık. Tüm bakım onarımını biz yaptık.

17-Sosyal Güvenlik Kurumu Açılıyor:
Eski adıyla çUKOBıRLıK yeni adıyla Belediye ışletmesindeki binamızın  1. katını Sosyal Güvenlik Kurumuna vererek bakım onarımını da yaptık. önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak hizmete girecek.
Böylece vatandaşlarımız Sigorta, Bağ kur ve benzeri işlerini Erzin’de yaptırabileceklerdir.

18-Küçük Sanayi Sitesi çalışmaları Sürüyor:
Sanayi Esnaflarımıza yardımcı olmak için Küçük Sanayi Sitesi Yerinin Ernar Kooperatifinin 200 metre altında, Güney kısımda yola 185 metre mesafede 30 dönümlük alan belirlenmiş olup, ımar Plan çalışması süratle devam etmektedir.

19-çalışan Personellerimizin Maaşlarının Tamamını ödedik:
ışçi ve memurlarımızın tüm hakları düzenli ödenmeye başladık. ışçilerimizim içerdeki 7 aylık maaş alacaklarının tamamını ödedik. ışçilerimizin nerdeyse unuttukları ikramiyeleri yıllar sonra ilk defa bu yıl biz ödemeye başladık.
çalışanlarımızın önceliğimiz olduğundan onların tüm hakları her zaman korunmaya devam edilecktir.

20-Park Yapımı çalışmalarımız:
şehrimizin ihtiyacı olan takribi 3000 m2 lik yeşil alan-park Sanayi çarşısı üst kısmına Kapalı Pazar Yerinin yapımını müteakip yapılması gerçekleştirilecektir.

21-Spor Aletlerini Erzin’imizin değişik Bölgelerine Yerleştirdik:
İlçemizin değişik bölgelerine konulan Spor Aletlerinin çoğaltılmasına devam edilecektir.

22-şifalı Sular Otelimizi Yeniledik:
50 odalı şifalı Sular Moteli tamamının klima ve TV taktırarak hizmete sunulmasını sağladık. Kullanımda olmayan 10 odayı tamamen yenilenerek hizmete açtık.

23-Erzin Belediye Sporun Durumu:
Erzin Belediye Sporumuzun daha ileriye gitmesi için her türlü desteği vermeye devam ediyoruz.

24-Kaldırım ve Kanalet çalışmalarımız devam ediyor.
Yağmur sularına karşılık kanalet, köprü ve kaldırım çalışmalarımız devam etmektedir.

25-Kardeşşehir  ve Cumhuriyet Bayramı:
Kardeşşehrimiz Almanya’nın Freiberg şehrinden  27-31 EKıM 2009 tarihlerinde 5 günlük ziyaretlerinde Erzin’imize yakışır bir ağırlama olmuştur.
Bu ziyaret sırasına eski Belediye Başkanları, Belediye meclis üyelerinin  ve ilişkisi olanların tamamı davet edilmiştir.
Bu yıl ilk defa Cumhuriyet Bayramımız adına yakışır bir şekilde halkımıza açık olarak hep birlikte kutlanmıştır.
Gece Yolcuları Konser bedeli olarak 20.000 TL. yi  bütçemizden ödemedik.  Erzin’in dışından değerli 4 iş adamı ödedi.

26- Erzin Narenciyesinin Markalaşması:
Erzin Narenciyesinin Markalaşması için Ernar Kooperatifi ile birlikte Protokol imzalanış olup, yakın bir zamanda Erzin Narenciye Marka ismini alacağız.

26- Toplu Konut çalışmamız:
Erzin’imize TOKı’yi getirerek Toplu Konut yaptırmak için müracaatımızı yaptık. çalışmalarımız devam etmektedir.