BELEDıYE BAşKANIMIZ SAYIN KASIM ŞİMŞEK’in PROJELERLE İLGİLİ AÇIKLAMASI;
Seçildiğimizden bu yana 4 aylık süre içerisinde yaptığımız çalışmalar hakkında siz saygı değer halkımızı bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum dedi.
18 Maddelik Açıklamayı haberin devamından okuyabilirsiniz.

1- Burnaz Plajımız Halkımızın Hizmetine Açtık:

Bu sezon çadırlar kurarak ve günü birlik olarak Erzin ve çevre halkımızın hizmetine sunduk. önümüzdeki sezon ise Belediyemizce alt yapısı bitirilmiş ve prefabrik evler yapılarak hizmete sunacağız.
Amacımız eşine arz rastlanan Burnaz Plajından Erzin ve Bölge halkımızın çok düşük ücretlerle yararlanmalarını sağlamaktır.

2- şahin Tepesi ve Hayvanat Bahçesi Halkımızın Hizmetine Açtık:

Yine söz verdiğim üzere şahin Tepesini de  Halkımızın hizmetine açtık. İlçemiz ve bölge halkının mesire yeri olarak kullanmak için özlemle beklediği şahin Tepesini Orman ışletme Müdürlüğünden 10 yıllığına kiraladığımızı daha önce duyurmuştuk.
şahin Tepesindeki su sorununu tamamen çözdük. şifalı Sulardaki içme su şebekemizden motopompla su basarak içme ve kullanma su işini bitirdik.

Lokanta çay bahçesi açılmaya hazır hale geldi. Aydınlatması tamamlandı. Halkımız şahin Tepesine girmek ve piknik yapmak için sadece 1,00 TL. ödeyeceklerdir.

Yine burada özlemle beklenen Hayvanat Bahçesini açarak hizmete sunduk. Hayvanat bahçemizde şu an 2 Adet Maymun,  1 adet Albino Piton Yılanı, 2 adet Altın Sülün, 2 Adet Av Sülün, 2 Adet Tavus Kuşu, 2 Adet Kamerun Koyunu, 4 Adet Sultan papağan, 50 Adet Bıldırcın, 4 Adet keklik, 1 Adet Dağ Keçisi ve 1 Adet Sibirya Kurdu bulunmaktadır.

Esnaflarımıza da önemli katkı sağlayacak olan şahin Tepesi ve Hayvanat Bahçemizin her geçen gün  çok daha güzel hale getirerek Bölgemizin önemli Mesire yeri olmaya devam edecektir.

3- Yeni Mezbaha Yapımı ışlemlerinde Son Aşamaya Gelindi:

Yine yıllardır yapılması beklenen Sağlık şartlarına uygun bir mezbahane yapılması için Erzin Deresi Kenarında Su bendi üst kısmında ımar Planımız içerisinde bulunan ve daha önce MART-2009 tarihinde onaylanan ımar Planında Mezbaha yeri olarak tespit edilen mülkiyeti  Mehmet KESıK’e ait 2.868 m2 arsa bedeli ve Ağaç bedeli olarak, ve Kullanmakta olduğu 2.586 m2 Hazine Arazisi üzerindeki ağaç bedeli olarak da  Mehmet KESıK’e Belediyemiz dışındaki bilirkişilerin tespit ettiği en yüksek fiat  teklif edilmesine rağmen adı geçenin yeri vermek istememesi üzerine Kamulaştırma Kanunu gereği Kamulaştırma dosyası Mahkemeye sevk edilmiştir.
Kamulaştırma Kanunu gereği Mahkeme 60 gün içerisinde sonuçlandırılır demesinden hareketle kısa süre içinde sonuçlanacağını bekliyoruz.

4- Cumhuriyet Meydanı Genişletme ışlemlerinde Son Aşamaya Gelindi:

1- Atatürk caddesindeki çarpıklığı düzeltmek ve yolu genişletmek için:
Yusuf Eczanesi ile Midik Kıraathanesinin arasında kalan Hilmi öZMEN ve müştereklerine ait toplam 106 m2 olan  işyerleriyle ilgili Belediyemiz dışındaki bilirkişilerin tespit ettiği en yüksek fiat teklif edilmesine rağmen gayrimenkul sahipleriyle anlaşma sağlanamaması üzerine Kamulaştırma Kanunu gereği Kamulaştırma dosyası Mahkemeye sevk edilmiştir.

2- Cumhuriyet Meydanımızı genişletmek için:
a)-  Gökçe Eczanesi bitişiğindeki mülkiyeti Mesut ERDEM ve müştereklerine ait toplam 64 m2 lik işyerleriyle ilgili Belediyemiz dışındaki bilirkişilerin tespit ettiği en yüksek fiat  teklif edilmesine rağmen gayrimenkul sahipleriyle anlaşma sağlanamaması üzerine Kamulaştırma Kanunu gereği Kamulaştırma dosyası Mahkemeye sevk edilmiştir.
b)- Aynı alanda bulunan mülkiyeti Fuat KARAMUSTAFALIOğLU ve müştereklerine ait 16 m2.lik iş yeri için Belediyemiz dışındaki bilirkişilerin tespit ettiği en yüksek fiat  teklif edilmesine rağmen gayrimenkul sahipleriyle anlaşma sağlanamaması üzerine Kamulaştırma Kanunu gereği Kamulaştırma dosyası Mahkemeye sevk edilmiştir.
c)- Yine aynı alanda bulunan mülkiyeti M. Nasır KILAç  ve müştereklerine ait 24 m2.lik iş yeri için  Belediyemiz dışındaki bilirkişilerin tespit ettiği en yüksek fiat  teklif edilmesine rağmen gayrimenkul sahipleriyle anlaşma sağlanamaması üzerine Kamulaştırma Kanunu gereği Kamulaştırma dosyası Mahkemeye sevk edilmiştir.
d)- Aynı alanda bulunan Nihat ve şahabettin’e CAN’a ait 81,57 m2.lik arsaları için 87.687,00 TL. ye anlaşma sağlanarak Kamulaştırma yapılmıştır.

Alan içerisinde şu ana kadar 218,99 m2. Kamulaştırma işi sonuçlanmış olup, geriye 104 m2 kamulaştırılacak alan kalmıştır. Tamamı Kamulaştırıldığında Meydana 323 m2 ve Atatürk Caddesine ise 106 m2 yer kazandırmış olacağız.

Anlaşma sağlanamayan kısımlar için Kamulaştırma Kanunu gereği Mahkemeye intikal etmesi gerekeceğinden, Mahkeme ise 60 gün içerisinde sonuçlandırılır demesinden hareketle kısa süre içinde sonuçlanacağını bekliyoruz.

5- Modern Bir Tuvalet Yapımı:
İlçemizde eksikliği dayanılmaz bir şekilde hissedilen Modern bir Tuvalet yapımı için Antakya Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Erzin Müftülüğümüz ile her türlü mutabakata vardık.
Bu yıl içerisinde bitirilmesi sağlanacaktır.

6- Yeni ımar Planı çalışmaları Tamamlandı  :
ımar Planımız üzerinde yapılan Revizyon çalışmalarımız bitti. Bu ay içinde Meclisimizi olağanüstü toplayarak son aşaması da tamamlanarak yürürlüğe girmesi hesaplanmaktadır.

7- Kanalizasyon, Arıtma Tesisi, Yağmur Suyu ve ıçme Su şebeke Projeleri:
Halkımızın yıllardır merakla beklediği Kanalizasyon, Arıtma Tesisi, Yağmur Suyu Projesi ve ıçme Su şebekemizin Yeniden Revize edilmesi için Proje aşamasına geldik.

Projeleri yaptırmak için Revizyon ımar Planımızın bitmesini beklemekteydik. önümüzdeki günlerde proje çalışması başlayacaktır.
ıller Bankası Bölge Müdürümüz bizzat gelerek Alt Yapı Projesini önümüzdeki 6 ay içerisinde çizdireceklerini büyük proje olduğu için 6 ayda ancak çizileceğini akabinde ihale sürecine geçileceğini, bu projenin mutlaka hayata geçirilmesi için her türlü çalışmalarımızın en üst seviyede devam ettiği bilgilerinize sunulur.
öncelikle Revizyon ımar Planımızı bitirmemiz gerekmektedir. çünkü Alt Yapı Projesinin plana

8- Kavşak çalışmalarımız:
Devlet Hastanesi önüne yeni kavşak,  Karamustafalı Mahallesi Mezarlığı üstündeki düzensiz kavşak, Hürriyet ılköğretim Okulunun önüne, ıçme Yol ayrımına, Mahmutlu Mahallesi Salih VURAL meydanına, şükrüpaşa ılköğretim Okulunun alt kısmına, Avcı Petrol üst kısmına kavşak düzenlemeleri için İlçemiz Trafik Komisyonundan karar çıkmıştır.

İlçemiz Trafik Komisyonu Kararı ıl Trafik Komisyonuna gönderilmiş olup, onaylanmasını müteakip  Karayolları Bölge Müdürlüğüne gönderilecek ve  projeleri yaptırılarak hayata geçirilecektir.

9- Otogar Yapımı :
ımar Planımıza 2008 yılında konulan ıstasyon mevkiindeki arsaya konulan Otogar yapımı için Kamulaştırma çalışmalarımıza bu yıl içerisinde başlayacağız.

10- Hal Yapımı:
ımar Planımıza 1985 yılında ıstasyon mevkiindeki arsaya konulan Hal Kompleksi yapımı için Kamulaştırma çalışmalarımıza bu yıl içerisinde başlayacağız.

11- Kapalı Pazar Yeri Yapımı:
Mevcut Pazar Yerimizin üst Kısmına Kapalı Pazar Yeri Yapımına önümüzdeki aylarda başlayacağız.

12-Mustafa Kemal üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna Bu Yıl öğrenci geliyor:
Belediyemiz karşısında bulunan ışhanımıza Mustafa kemal üniversitesine bağlı Meslek Yüksek Okulu yapımı için;

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. şerafettin CANDA ve Bölge Milletvekillerimizle bizzat görüşerek ış hanımızın 1. Katı, Zemin katı ve 2. katıda okul haline dönüştürerek verebileceğimizi  belirtmemiz üzerine;  Bilgisayar, Metalürji ve Narenciye bölümünden oluşmak üzere 3 Bölüm için toplam 100 öğrenci bu yıl Erzin’de öğretime başlıyor.

Okul binasının bitirilmesi için  süratle çalışmaktayız. Giderlerini Belediyemiz bütçesinden karşılamaktayız.

13-Sosyal Güvenlik Kurumu Açılıyor:
Belediye meclisimizin oy birliği ile aldığı kararla eski adıyla çUKOBıRLıK yeni adıyla Belediye ışletmesindeki binanın 1. katını Sosyal Güvenlik Kurumuna vererek bakım onarımınıda yaptık. önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak hizmete girecek.
Böylece vatandaşlarımız Sigorta, Bağ kur ve benzeri işlerini Erzin’de yaptırabileceklerdir.

14-Küçük Sanayi Sitesi çalışmaları Sürüyor:
Küçük Sanayi Sitesinin yapılabilmesi için Ernar Kooperatifinin 200 metre altında, Güney kısımda yola 185 metre mesafede 30 dönümlük alanın ımar Plan çalışması süratle devam etmekte ve ilgili kurumlardan olumlu görüş beklenmekte olup, bitiminde Sanayi Sitemizin yapımına başlanılacaktır.

15-çalışan Personellerimizin Maaşlarının Tamamını ödedik:
Göreve geldiğimizde ışçilerimizin 7 aylık maaş alacakları vardı. 4 Ay içerisinde hem 7 aylık maaşlarını hem de hak ettikleri diğer 4 aylık maaşlarının tamamını ödedik.

Ayrıca bu dönem içerisindeki tüm pirim, vergi ve diğer kesintilerinin de tamamını ödedik.
çalışan işçilerimizin içerde sadece Sosyal Hak Alacakları kaldı. Bunları da zaman içerisinde ödeyerek bitirmeyi hedeflemekteyiz.
Biz bu ödemeleri yaparken 4 aylık dönem içerisinde hiçbir yerden yardım almadan, normal gelirlerimizle ödedik.

16-Park Yapımı çalışmalarımız:
Kapalı Pazar Yerinin yapımını müteakip açık Sanayi çarşısı üst kısmındaki 4 dönümlük alan Yeşil Alan ve Park haline getirilecektir.

17-Spor Aletlerini Erzin’imizin değişik Bölgelerine Yerleştirdik:
Halkımızın yürüyüşlerinde ve diğer zamanlarında spor yapabilmeleri için Fiskobirlik önüne, Pazar Yeri yanına, Minibüs Garajı üstüne, Haydar mevkiine, Ahmet Necdet SEZER parkı önüne olmak üzere 5 bölgeye spor aletleri yerleştirilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur.
önümüzdeki aylarda bu aletler çoğaltılacaktır.

18-şifalı Sular Otelimizi Yeniledik:
şifalı Sular Tesislerimizde bulunan ve atıl durumda olan 10 odanın balkon ilaveleri ve diğer bakımları yapılarak kullanılır hale getirildi.
Burada bulunan 50 odanın tamamına klima ve TV taktırarak hizmete sunduk. şu an tüm odalarımız dolu olup, bu düzenlemelerden dolayı çok rağbet görmektedir.